2. Olle Baertling

Droit de suite

Object description
OLLE BAERTLING
1911-1981
Denu
Färgserigrafi, 1960, signerad och numrerad Baertling 78/100.
I. 74 x 38 cm S. 77,5 x 41,5 cm
Gulnad på baksida och i marginaler.
PROVENIENS: Rose Fried Gallery, New York
Privat samling, New York