Antanas Sutkus, JP Sartre och Simone de Beauvoir
Klubbat för:
30000 SEK
Utropspris
30 000-35 000 SEK
ANTANAS SUTKUS
Litauen, född 1939
JP Sartre och Simone de Beauvoir, Nida 1965
Signerad på baksidan Antanas Sutkus. Gelatinsilverfotografi, 41 x 56 cm.
Signed verso. Gelatin silver print.
PROVENIENS
Inköpt direkt från fotografen av nuvarande ägare
141
2015-11-10