Bui Xuân-Phái, Street scenes from Hanoi
Klubbat för:
36000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
BUI XUÂN-PHÁI
Vietnam 1921-1988
Street scenes from Hanoi
Signerade Phai samt daterade -81 och -83. Olja på pannå, vardera 12,5 x 18,5 cm.
Signed and dated. Oil on two panels.
PROVENIENS
Inköpta direkt från konstnären av nuvarande ägare i Hanoi
(2)
260
2015-11-10