Christer Strömholm, Fönster i Fox
Klubbat för:
10000 SEK
Utropspris
12 000-15 000 SEK
CHRISTER STRÖMHOLM
1918-2002
Fönster i Fox
Signerad och daterad på baksidan CHR 1994 samt med tumavtryck. Gelatinsilverfotografi, 20,5 x 28 cm.
- Bilder är tysta tankar - som talar.
CHR
PROVENIENS
Galleri Christer Höglund, Stockholm
95
2015-11-10