Dominique Tarlé, Keith Richards 1971

Klubbat för:

65000 SEK

Utropspris

50 000-60 000 SEK

DOMINIQUE TARLÉ
Frankrike, född 1948
Keith Richards, Villa Nellcôte 1971
Signerad och numrerad Dominique Tarlé 4/25. Gelatinsilverfotografi, 83 x 123 cm.
Edition 25 ex + 5 AP.
Signed and numbered. Gelatin silver print.
LITTERATUR
Dominique Tarlé: Exile - The making of Exile on Main Street, Genesis Publications 2001, avbildad

110

2015-11-10