Dominique Tarlé, Les Cartons, Villa Nellcoté 1971
Klubbat för:
36000 SEK
Utropspris
40 000-50 000 SEK
DOMINIQUE TARLÉ
Frankrike, född 1948
Les Cartons, Villa Nellcoté 1971
Signerad och numrerad Dominique Tarlé 10/25. Gelatinsilverfotografi, 110 x 75 cm.
Signed and numbered. Gelatin silver print.
PROVENIENS
Inköpt direkt från fotografen av nuvarande ägare
LITTERATUR
Dominique Tarlé: Exile - The making of Exile on Main Street, Genesis Publications 2001, avbildad
109
2015-11-10