Esperanza Lopez-Montoya, Liggande kvinna

Klubbat för:

38000 SEK

Utropspris

30 000-35 000 SEK

ESPERANZA LOPEZ-MONTOYA
Spanien, 1926-2010
Liggande kvinna
Signerad och numrerad Esperanza 2/6. Svartpatinerad brons, längd 48, höjd 18 cm. Sockel i vit marmor 21 x 52 cm.
Signed and numbered. Black patinated bronze and marble base.
PROVENIENS
Galleri MDA, Helsingborg

250

2015-11-10