Jim Dine, The Kindergarten Robes
Klubbat för:
60000 SEK
Utropspris
40 000-50 000 SEK
JIM DINE
USA, född 1935
The Kindergarten Robes
Signerad, numrerad och daterad Jim Dine 14/75, 1983. Träsnitt tryckt i färger, bladstorlek 151,5 x 187 cm.
Signed, dated and numbered. Woodcut printed in colours.
LITTERATUR
D'Oench-Feinberg 146
220
2015-11-10