Lena Cronqvist, Jag i Tetouan

Lena Cronqvist, Jag i Tetouan
Lena Cronqvist, Jag i Tetouan
Lena Cronqvist, Jag i Tetouan
Lena Cronqvist, Jag i Tetouan

Klubbat för:

40000 SEK

Utropspris

40 000-50 000 SEK

LENA CRONQVIST
född 1938
Jag i Tetouan
Signerad och daterad L. Cronqvist -65. Olja på duk, 65 x 62 cm.
Tetouan är namnet på den by Cronqvist besökte under en resa i Marocko.
PROVENIENS
Bukowski Auktioner, Moderna, våren 2001, katalognr 361

135

2015-11-10