Nick Brandt, Elephant Journey to Water

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

60 000-70 000 SEK

NICK BRANDT
England, född 1966
Elephant Journey to Water
Signerad, daterad och numrerad Nick Brandt 2008, AP 2/3. Archival pigment print, 40 x 80 cm.
Signed, dated and numbered. Archival pigment print.
PROVENIENS
Inköpt direkt från fotografen av nuvarande ägare
LITTERATUR
Nick Brandt: On this Earth. A Shadow Falls, 2010, avbildad över sidorna 172-173.

153

2015-11-10