Sam Francis, Blue Blood Stone

Sam Francis, Blue Blood Stone
Sam Francis, Blue Blood Stone
Sam Francis, Blue Blood Stone
Sam Francis, Blue Blood Stone

Klubbat för:

22000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

SAM FRANCIS
USA 1923-1994
Blue Blood Stone
Signerad och numrerad Sam Francis 13/75. Färglitografi, 1960, 90,5 x 63,2 cm, bladstorlek 95 x 67,5 cm.
Signed and numbered. Colour lithograph, 1960.
LITTERATUR
Lembark L7

223

2015-11-10