Sophie Tottie, Kabin/Cabin

Sophie Tottie, Kabin/Cabin
Sophie Tottie, Kabin/Cabin

Klubbat för:

28000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

SOPHIE TOTTIE
född 1964
Kabin/Cabin
Signerad och daterad på baksidan Sophie Tottie 1998. Olja på plexiglas, trä och papper, 182 x 59,5 cm.
UTSTÄLLD
Welcome to Earth, Arkipelag, Stockholm, 1998
Fiction Is No Joke, Liljevalchs konsthall, Stockholm, 2007. Avbildad i utställningskatalogen i helsida på sid 61

82

2015-11-10