Tom Wesselmann, Bedroom Dropout
Klubbat för:
35000 SEK
Utropspris
40 000-50 000 SEK
TOM WESSELMANN
USA 1931-2004
Bedroom Dropout
Signerad, daterad och numrerad Wesselmann -83, 27/50. Editerad av Muliples Inc. (blindstämpel). Färgträsnitt, 50 x 56 cm
Signed, dated and numbered. Colour woodcut.
165
2015-11-10