Andy Warhol, Ingrid Bergman
Klubbat för:
600000 SEK
Utropspris
600 000-800 000 SEK
ANDY WARHOL
1928-1987
Ingrid Bergman: Herself, The Nun, With Hat
Den kompletta sviten med tre färgserigrafier, 1983, signerade och numrerade Andy Warhol 97/250. Editerade av Galerie Börjeson, Malmö
S. 96 x 96 cm
LITTERATUR
Feldman & Schellman II.313-315
313
2016-05-19