Arne Jacobsen, "Myran", bord och 3 stolar
Klubbat för:
20000 SEK
Utropspris
18 000-20 000 SEK
ARNE JACOBSEN, "Myran", stolar, 3 st. och bord, Fritz Hansen, Danmark, 1950-tal, stålben, sitsar och bordsskiva i teak, bordet och stolarna märkta FH DANMARK, stolarnas höjd 77, bordets höjd 70, 114 x 80 cm, smärre slitage
72
2016-05-19