Damien Hirst, Butterfly
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
20 000-25 000 SEK
DAMIEN HIRST
England, född 1965
Butterfly
Signerad Damien Hirst. Tusch på papper, 21 x 19,5 cm.
Signed. Ink on paper.
PROVENIENS
Teckningen är utförd den 30 januari 2010 i samband med öppnandet av utställningen End of an Era, Gagosian Gallery, New York. Gåva från konstnären till nuvarande ägare.
195
2016-05-19