Denise Grünstein, Malplacé No. 3B
Klubbat för:
28000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
DENISE GRÜNSTEIN
född 1950
Malplacé No. 3B
Signerad, daterad och numrerad på baksidan Denise Grünstein 2005, 1/5. Gelatinfotografi silikonmonterat på glas, 100 x 125 cm.
Upplaga 5 + 2 AP.
PROVENIENS
Galleri Charlotte Lund, Stockholm
LITTERATUR
Hasselblad Center: Denise Grünstein - Malplacé, utställningskatalog 2005, avbildad
158
2016-05-19