Eric H Olson, Optochromi - JL - 81

Klubbat för:

22000 SEK

Utropspris

15 000-20 000 SEK

ERIC H. OLSON
1907-1995
Optochromi - JL -81
Signerad Eric H. Olson Optochromi - JL -81. Två glas med polariserande och dubbelbrytande filter, bottenplatta i svart plexi, höjd 24,5 cm
PROVENIENS
Inköpt direkt av konstnären av nuvarande ägare

220

2016-05-19