Gert Marcus , Mitt hjul från SKF
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
40 000-60 000 SEK
GERT MARCUS
1914-2008
Mitt hjul från SKF
Signerad och daterad Marcus -63 -64. Bemålat järn på metallsockel, höjd 238, 164 x 47 cm.
UTSTÄLLD
Réalités Nouvelles, Paris 1964
Gert Marcus imaginarius, Liljevalchs Konsthall, Stockholm 1965, katalognr 177
290
2016-05-19