Jan Håfström, Plåtlådor - diptyk
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
20 000-25 000 SEK
JAN HÅFSTRÖM
född 1937
Plåtlådor - diptyk
Signerade på baksidorna Jan Håfström. Blandteknik, monterade i plåtlådor, vardera 45 x 39 cm.
Utförda 1988-89. Märkta på baksidorna VII och VIII.
(2)
PROVENIENS
Bengt Herulf, Stockholm
UTSTÄLLD
Moderna Museet, Stockholm 1994-95, katalognr 209
255
2016-05-19