Laurie Simmons, Tourism Green Stonehenge
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
50 000-60 000 SEK
LAURIE SIMMONS
USA, född 1949
Tourism Green Stonehenge
Signerad och daterad på baksidan Laurie Simmons 1984. Cibachrome/plexiglas, 101,5 x 147 cm.
PROVENIENS
Jablonka Galerie, Köln
Per Skarstedt Fine Art, New York
UTSTÄLLD
Moderna Museet, Stockholm, katalognummer 93
286
2016-05-19