Laurie Simmons, Tourism Green Stonehenge

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

50 000-60 000 SEK

LAURIE SIMMONS
USA, född 1949
Tourism Green Stonehenge
Signerad och daterad på baksidan Laurie Simmons 1984. Cibachrome/plexiglas, 101,5 x 147 cm.
PROVENIENS
Jablonka Galerie, Köln
Per Skarstedt Fine Art, New York
UTSTÄLLD
Moderna Museet, Stockholm, katalognummer 93

286

2016-05-19