Ludvig Mies van der Rohe, "Barcelona", fåtöljer

Ludvig Mies van der Rohe,
Ludvig Mies van der Rohe,
Ludvig Mies van der Rohe,
Ludvig Mies van der Rohe,
Ludvig Mies van der Rohe,
Ludvig Mies van der Rohe,
Ludvig Mies van der Rohe,
Ludvig Mies van der Rohe,
Ludvig Mies van der Rohe,
Ludvig Mies van der Rohe,

Klubbat för:

15000 SEK

Utropspris

20 000-25 000 SEK

LUDVIG MIES VAN DER ROHE, "Barcelona", fåtöljer, 1 par, Knoll International, USA, formgivna 1929, benställning i förkromat stål, klädda i brunt skinn, märkt Knoll i tyget under kuddarna, höjd 74 cm, skinnet med mindre repor och slitage

68

2016-05-19