Ludvig Mies van der Rohe, "Barcelona", fåtöljer
Klubbat för:
15000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
LUDVIG MIES VAN DER ROHE, "Barcelona", fåtöljer, 1 par, Knoll International, USA, formgivna 1929, benställning i förkromat stål, klädda i brunt skinn, märkt Knoll i tyget under kuddarna, höjd 74 cm, skinnet med mindre repor och slitage
68
2016-05-19