Ola Billgren, Landskap

Ola Billgren, Landskap
Ola Billgren, Landskap
Ola Billgren, Landskap
Ola Billgren, Landskap
Ola Billgren, Landskap
Ola Billgren, Landskap
Ola Billgren, Landskap
Ola Billgren, Landskap

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

50 000-60 000 SEK

OLA BILLGREN
1940-2001
Landskap
Signerad och daterad Ola Billgren -62. Olja på duk, 85 x 110 cm.

UTSTÄLLD
Ola Billgren - En Retrospektiv / A Retrospective, Rooseum, Malmö 1991

LITTERATUR
Rooseum, Malmö, Moderna Museet: Ola Billgren - En Retrospektiv / A Retrospective, Vol. 1, avbildad i färg sidan 11

294

2016-05-19