Ola Billgren, Landskap
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
50 000-60 000 SEK
OLA BILLGREN
1940-2001
Landskap
Signerad och daterad Ola Billgren -62. Olja på duk, 85 x 110 cm.
UTSTÄLLD
Ola Billgren - En Retrospektiv / A Retrospective, Rooseum, Malmö 1991
LITTERATUR
Rooseum, Malmö, Moderna Museet: Ola Billgren - En Retrospektiv / A Retrospective, Vol. 1, avbildad i färg sidan 11
294
2016-05-19