Patrik Aarnivaara, Promenade around the Shard
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
15 000-18 000 SEK
PATRIK AARNIVAARA
född 1977
Promenade Around the Shard, 2013
Signerad och numrerad på baksidan Patrik Aarnivaara 2/5. C-print, 52 x 58,5 cm
Upplaga 5 + 1 AP
Patrik Aarnivara har gått runt byggnaden The Shard i London i ett helt 360-gradigt varv och fotograferat från olika vinklar. Bilderna är utprintade på en plastfilm och ligger på en glasskiva vilket skapar en distans och man får en slags 3D-effekt.
285
2016-05-19