Willem de Kooning, Valentine
Klubbat för:
34000 SEK
Utropspris
35 000-40 000 SEK
WILLEM DE KOONING
1904-1997
Valentine
Litografi, 1971, signerad, daterad och numrerad de Kooning -71, 43/47. Blindstämpel Hollanders Workshop. Editerad av Knoedler, New York.
I. 78,5 x 60 cm S. 93,5 x 71,5 cm
LITTERATUR
Graham 16
303
2016-05-19