Cecilia Edefalk, Fumligt runt om
Klubbat för:
42000 SEK
Utropspris
40 000-50 000 SEK
CECILIA EDEFALK
född 1954
Fumligt runt om
Signerad och daterad på baksidan C. Edefalk -88. Olja på duk, 50 x 35 cm.
PROVENIENS
Bo Siesjös samling
Stockholms Auktionsverk, Bo Siesjö Collection, 29 september 2010
UTSTÄLLD
Utan titel, Bo Siesjös samling av svensk samtidskonst, Ystads konstmuseum, 2010
124
2016-12-06