Cecilia Edefalk, Fumligt runt om

Klubbat för:

42000 SEK

Utropspris

40 000-50 000 SEK

CECILIA EDEFALK
född 1954
Fumligt runt om
Signerad och daterad på baksidan C. Edefalk -88. Olja på duk, 50 x 35 cm.

PROVENIENS
Bo Siesjös samling
Stockholms Auktionsverk, Bo Siesjö Collection, 29 september 2010

UTSTÄLLD
Utan titel, Bo Siesjös samling av svensk samtidskonst, Ystads konstmuseum, 2010

124

2016-12-06