Donald Baechler, Some of my subjects

Klubbat för:

26000 SEK

Utropspris

30 000-35 000 SEK

DONALD BAECHLER
född 1956
Some of my subjects
Komplett portfölj med fem serigrafier tryckta i 24-29 färger på Arches cover papper, 2001, 99 x 77,5 cm, signerade och numrerade Donald Baechler 78/86. Tryckta av Fine Art Printing, New York, Hedenius Editions, Stockholm.

Innehåller: Beachball, Flower, Yellow House, Ice cream cone, Blue Pitcher.

220

2016-12-06