Jan Håfström, Stegmålning
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
30 000-35 000 SEK
JAN HÅFSTRÖM
född 1937
Stegmålning
Signerad och daterad Jan Håfström 1981. Akryl och träkonstruktion på pannå, 100 x 100 cm.
PROVENIENS
Galleri Sten Eriksson, Norrköping
Fredrik Roos samling
Stockholms Auktionsverk, Fredrik Roos samling, 2006. Katalognr 100
UTSTÄLLD
Elise Meyer Gallery, New York 1981
Ur tiden - Geologi i konsten, Geol. Undersök. Museum, Stockholm 1982-83
89
2016-12-06