Jan Håfström, Stegmålning

Jan Håfström, Stegmålning
Jan Håfström, Stegmålning
Jan Håfström, Stegmålning
Jan Håfström, Stegmålning

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

30 000-35 000 SEK

JAN HÅFSTRÖM
född 1937
Stegmålning
Signerad och daterad Jan Håfström 1981. Akryl och träkonstruktion på pannå, 100 x 100 cm.

PROVENIENS
Galleri Sten Eriksson, Norrköping
Fredrik Roos samling
Stockholms Auktionsverk, Fredrik Roos samling, 2006. Katalognr 100

UTSTÄLLD
Elise Meyer Gallery, New York 1981
Ur tiden - Geologi i konsten, Geol. Undersök. Museum, Stockholm 1982-83

89

2016-12-06