Leon Tarasewicz, Untitled
Klubbat för:
290000 SEK
Utropspris
150 000-200 000 SEK
LEON TARASEWICZ
Polen, född 1957
Untitled
Diptyk. Vardera signerade och daterade på baksidan Leon Tarasewicz 1990. Olja på duk, två delar tillsammans 190 x 260 cm.
PROVENIENS
Galerie Nordenhake, Berlin/Stockholm
UTSTÄLLD
Leon Tarasewicz, Malmö Konsthall, 12 september - 25 oktober 1992
155
2016-12-06