Petter Zennström, Grinden

Petter Zennström, Grinden
Petter Zennström, Grinden
Petter Zennström, Grinden
Petter Zennström, Grinden

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

30 000-40 000 SEK

PETTER ZENNSTRÖM
född 1945
Grinden
Signerad och daterad PZ -76. Olja på duk, 210 x 203 cm.

PROVENIENS
Fredrik Roos samling
Stockholms Auktionsverk, Fredrik Roos samling, 2006. Katalognr. 179

UTSTÄLLD
Lunds Konsthall 1976

67

2016-12-06