Petter Zennström, Grinden
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
30 000-40 000 SEK
PETTER ZENNSTRÖM
född 1945
Grinden
Signerad och daterad PZ -76. Olja på duk, 210 x 203 cm.
PROVENIENS
Fredrik Roos samling
Stockholms Auktionsverk, Fredrik Roos samling, 2006. Katalognr. 179
UTSTÄLLD
Lunds Konsthall 1976
67
2016-12-06