Rolf Hanson, Ouenkou
Klubbat för:
90000 SEK
Utropspris
100 000-125 000 SEK
ROLF HANSON
född 1953
Ouenkou
Signerad och daterad på baksidan Rolf Hanson 1992. Olja på pannå, 113 x 122 cm.
UTSTÄLLD
Rolf Hanson, Rooseum, Malmö 1995
LITTERATUR
Lars-Göran Oredsson (red): Svensk Nutidskonst 6 - Rolf Hanson, bild 20
Rooseum & Lars Nittve: Rolf Hanson, utställningskatalog 1995, avbildad sidan 67
194
2016-12-06