Saint Clair Cemin, Ten minutes elephant (3)
Klubbat för:
20000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
SAINT CLAIR CEMIN
Brasilien, född 1951
Ten minutes elephant (3)
Tre skulpturer vardera signerade och numrerade på undersidan Cemin 7/7. Svartpatinerad brons, mått h 10 cm, h 11 cm respektive h 13cm.
Gjutarstämpel Empire Bronze, New York
PROVENIENS
Bo Siesjö, Lund
77
2016-12-06