Saint Clair Cemin, Ten minutes elephant (3)

Klubbat för:

20000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

SAINT CLAIR CEMIN
Brasilien, född 1951
Ten minutes elephant (3)
Tre skulpturer vardera signerade och numrerade på undersidan Cemin 7/7. Svartpatinerad brons, mått h 10 cm, h 11 cm respektive h 13cm.
Gjutarstämpel Empire Bronze, New York

PROVENIENS
Bo Siesjö, Lund

77

2016-12-06