Stanislaw Fijalkowski, II Autostrada dla Zwierzat
Klubbat för:
145000 SEK
Utropspris
80 000-100 000 SEK
STANISLAW FIJALKOWSKI
Polen, född 1922
II Autostrada dla Zwierzat - II Huvudväg för djuren
Signerad på spännramen S. Fijalkowski och daterad 1990. Olja på duk, 100 x 81 cm.
PROVENIENS
Inköpt från konstnärens ateljé i Lodz 1991
158
2016-12-06