Stanislaw Fijalkowski, II Autostrada dla Zwierzat

Klubbat för:

145000 SEK

Utropspris

80 000-100 000 SEK

STANISLAW FIJALKOWSKI
Polen, född 1922
II Autostrada dla Zwierzat - II Huvudväg för djuren
Signerad på spännramen S. Fijalkowski och daterad 1990. Olja på duk, 100 x 81 cm.

PROVENIENS
Inköpt från konstnärens ateljé i Lodz 1991

158

2016-12-06