Zhao Kailin, Utan titel

Zhao Kailin, Utan titel
Zhao Kailin, Utan titel
Zhao Kailin, Utan titel
Zhao Kailin, Utan titel
Zhao Kailin, Utan titel
Zhao Kailin, Utan titel
Zhao Kailin, Utan titel
Zhao Kailin, Utan titel
Zhao Kailin, Utan titel
Zhao Kailin, Utan titel

Klubbat för:

30000 SEK

Utropspris

40 000-50 000 SEK

ZHAO KAILIN
Kina, född 1961
Utan titel
Signerad och daterad Zhao Kailin 1993. Olja på duk, 90 x 104 cm.
Signed and dated. Oil on canvas.

UTSTÄLLD
Grand Hotel - Vinterträdgården, Stockholm, 1993, konstnärens första utställning utanför Kina, anordnad av Kurt Svensson Konstahndel.

PROVENIENS
Kurt Svensson Konsthandel, Stockholm

149

2016-12-06