Zhao Kailin, Utan titel
Klubbat för:
30000 SEK
Utropspris
40 000-50 000 SEK
ZHAO KAILIN
Kina, född 1961
Utan titel
Signerad och daterad Zhao Kailin 1993. Olja på duk, 90 x 104 cm.
Signed and dated. Oil on canvas.
UTSTÄLLD
Grand Hotel - Vinterträdgården, Stockholm, 1993, konstnärens första utställning utanför Kina, anordnad av Kurt Svensson Konstahndel.
PROVENIENS
Kurt Svensson Konsthandel, Stockholm
149
2016-12-06