Cecilia Edefalk, Ur serien Brevlådemålningar

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

240 000-260 000 SEK

CECILIA EDEFALK
född 1954
Ur serien Brevlådemålningar
Signerad och daterad E -89 samt på baksidan Cecilia Edefalk -89. Olja på duk, 15 x 96 cm

PROVENIENS
Galleri Thomas Wallner, Malmö
Stockholms Auktionsverk, Bo Siesjö Collection, 2010

UTSTÄLLD
Utan titel, Ystads konstmuseum, 2010

4066

2017-06-09