Cecilia Edefalk, Ur serien Brevlådemålningar
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
240 000-260 000 SEK
CECILIA EDEFALK
född 1954
Ur serien Brevlådemålningar
Signerad och daterad E -89 samt på baksidan Cecilia Edefalk -89. Olja på duk, 15 x 96 cm
PROVENIENS
Galleri Thomas Wallner, Malmö
Stockholms Auktionsverk, Bo Siesjö Collection, 2010
UTSTÄLLD
Utan titel, Ystads konstmuseum, 2010
4066
2017-06-09