Ola Billgren, Klädnad I
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
400 000-500 000 SEK
OLA BILLGREN
1940-2001
Klädnad 1
Utförd 1990. Olja på duk, 190 x 277 cm
PROVENIENS
Galleri Göran Engström, Stockholm
Stockholms Auktionsverk, Fredrik Roos samling, 2006
LITTERATUR
Ola Billgren, "Måleri Paintings", 2000, avbildad på sid 255
4074
2017-06-09