Harold Eugene Edgerton, Milk Drop Coronet

Klubbat för:

12000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

HAROLD EUGENE EDGERTON
USA 1903-1990
Milk Drop Coronet
Signerad Harold Edgerton. På baksidan numrerad H.E.6. Dye-transfer, 44,5 x 34 cm.

PROVENIENS
Galleri Camera Obscura, Stockholm

4118

2017-06-09