Jim Dine, Heart #4

Jim Dine, Heart #4
Jim Dine, Heart #4
Jim Dine, Heart #4
Jim Dine, Heart #4

Klubbat för:

200000 SEK

Utropspris

200 000-250 000 SEK

JIM DINE
USA, född 1935
Heart #4
Signerad och daterad på baksidan J.D. 1969. Olja på duk, 20,5 x 15,5 cm.

PROVENIENS
Inköpt på Galleri Löwenadler, Stockholm 1971
Stockholms Auktionsverk, Moderna, hösten 2006. Auknr: 1054

4194

2017-06-09