Jim Dine, Heart #4
Klubbat för:
200000 SEK
Utropspris
200 000-250 000 SEK
JIM DINE
USA, född 1935
Heart #4
Signerad och daterad på baksidan J.D. 1969. Olja på duk, 20,5 x 15,5 cm.
PROVENIENS
Inköpt på Galleri Löwenadler, Stockholm 1971
Stockholms Auktionsverk, Moderna, hösten 2006. Auknr: 1054
4194
2017-06-09