Kjartan Slettemark, Självporträtt som Marilyn
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
30 000-40 000 SEK
KJARTAN SLETTEMARK
1932-2008
Självporträtt som Marilyn
Signerad Kjartan. Akryl/serigrafi på duk, 49 x 49 cm.
Utförd 2007
PROVENIENS
Galerie Bel'Art, Stockholm
LITTERATUR
Kjartan himself as Marilyn, Galerie Bel'Art, utställningskatalog 2007, avbildad helsida sidan 35
4193
2017-06-09