Kjartan Slettemark, Självporträtt som Marilyn

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

30 000-40 000 SEK

KJARTAN SLETTEMARK
1932-2008
Självporträtt som Marilyn
Signerad Kjartan. Akryl/serigrafi på duk, 49 x 49 cm.
Utförd 2007

PROVENIENS
Galerie Bel'Art, Stockholm

LITTERATUR
Kjartan himself as Marilyn, Galerie Bel'Art, utställningskatalog 2007, avbildad helsida sidan 35

4193

2017-06-09