Lennart Olson, Emilien II
Klubbat för:
16000 SEK
Utropspris
12 000-15 000 SEK
LENNART OLSON
1925-2010
Emilien II
Signerad Lennart Olson. Kopierad 1980. Kombinationsgummitryck nr 6, bladstorlek 43 x 50,5 cm. Bildyta densamma som bladstorleken.
PROVENIENS
Galleri Camera Obscura, Stockholm
LITTERATUR
Rebecka Millhagen,"From One Side to the Other - Bridges Photographed by Lennart Olson", 2000, avbildad helsida sid 91
4111
2017-06-09