Lennart Olson, Emilien II

Lennart Olson, Emilien II
Lennart Olson, Emilien II
Lennart Olson, Emilien II
Lennart Olson, Emilien II

Klubbat för:

16000 SEK

Utropspris

12 000-15 000 SEK

LENNART OLSON
1925-2010
Emilien II
Signerad Lennart Olson. Kopierad 1980. Kombinationsgummitryck nr 6, bladstorlek 43 x 50,5 cm. Bildyta densamma som bladstorleken.

PROVENIENS
Galleri Camera Obscura, Stockholm

LITTERATUR
Rebecka Millhagen,"From One Side to the Other - Bridges Photographed by Lennart Olson", 2000, avbildad helsida sid 91

4111

2017-06-09