Linn Fernström, Barnet vid vattenytan

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

450 000-500 000 SEK

LINN FERNSTRÖM
född 1974
Barnet vid vattenytan
Utförd 2006. Olja på duk, 170 x 240 cm

PROVENIENS
Lars Bohman Gallery, Stockholm

UTSTÄLLD
Lars Bohman Gallery, Stockholm, "Linn Fernström Målningar 2006-2008", 2008

LITTERATUR
"Linn Fernström - Målningar 2006-2008", Galleri Lars Bohman, 2008, avbildad sid 11

4064

2017-06-09