Martin Kippenberger, Kippenseltzer
Klubbat för:
20000 SEK
Utropspris
30 000-25 000 SEK
MARTIN KIPPENBERGER
Tyskland 1953-1997
Kippenseltzer
Signerad, daterad och numrerad på baksidan Kippenberg -90, 25/25. Skulpterat trä, diameter 28,5 cm.
LITTERATUR
Anders Tornberg Gallery: Martin Kippenberger - utställningskatalog 1990, avbildad
4173
2017-06-09