Olli Lyytikäinen, Hand i landskap
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
100 000-125 000 SEK
OLLI LYYTIKÄINEN
1949-1987
Hand i landskap
Signerad och daterad Olli LyyT 1978. Akvarell på papper, 57,5 x 40 cm.
PROVENIENS
Galleri Göran Engström, utställd i början av 80-talet
Fredrik Roos samling
UTSTÄLLD
"Flyende Hamlet", Nordiska akvarellmuseet, Skärhamn, 2014
4058
2017-06-09