Robert Rauschenberg, Hard Eight
Klubbat för:
16000 SEK
Utropspris
20 000-25 000 SEK
ROBERT RAUSCHENBERG
1925-2008
Hard Eight
Signerad, numrerad och daterad Robert Rauschenberg 75, 22/32. Handgjort papper, bambu och tyg, 66 x 84,5 x 7 cm. (Monterad i plexilåda, 76,5 x 95 x 11,5 cm)
Framställd hos Gemini G.E.L.
Signed and dated. Handmade paper/bamboo/fabric. Edition of 32
(RR75-713)
4231
2017-06-09