William Klein, May Day, Moscow
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
40 000-50 000 SEK
WILLIAM KLEIN
USA, 1928
May Day, Gorki Street, Moscow 1961
Signerad på baksidan William Klein, printad 1982. Stämpel på baksidan "William Klein". Gelatinsilverfotografi, bildyta 23,7 x 34,3 cm. Bladstorlek 30 x 40 cm.
PROVENIENS
Galleri Camera Obscura, Stockholm
4117
2017-06-09