William Klein, May Day, Moscow

Klubbat för:

Osåld

Utropspris

40 000-50 000 SEK

WILLIAM KLEIN
USA, 1928
May Day, Gorki Street, Moscow 1961
Signerad på baksidan William Klein, printad 1982. Stämpel på baksidan "William Klein". Gelatinsilverfotografi, bildyta 23,7 x 34,3 cm. Bladstorlek 30 x 40 cm.

PROVENIENS
Galleri Camera Obscura, Stockholm

4117

2017-06-09