Martin Kippenberger, Olof Palme
Klubbat för:
40000 SEK
Utropspris
40 000-50 000 SEK
MARTIN KIPPENBERGER
Tyskland, 1953-1997
Olof Palme, ur Hotel Drawings
Signerad och daterad M.K. -89. Bläck och färgkrita på papper, 21 x 29,5 cm.
PROVENIENS
Anders Tornberg Gallery, Lund
Privatsamling, Göteborg
4095
2017-12-14