Angelo Lelli, "Cavaleto", golvlampa, Arredoluce
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
35 000-40 000 SEK
ANGELO LELLI, "Cavaleto", golvlampa, Arredoluce, Italien, 1970-tal, ställning i kromat stål, svart lampskärm, ställbar arm för konstverk, höjd 207 cm, smärre slitage
LITTERATUR
Jämför Clémence & Didier Krzentowski, The Complete Designers' Lights II, Zurich, 2014, s. 46-47
19
2019-04-10