Hans Gedda, Birgit Nilsson
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
15 000-18 000 SEK
HANS GEDDA
född 1942
Birgit Nilsson
Signerad och daterad på baksidan Hans Gedda 1980, stämpel Fotograf Hans Gedda, gelatinsilverfotografi, vintage, 52 x 38 cm
PROVENIENS
Konsthandeln, Konstnärshuset, Stockholm
UTSTÄLLD
"Hans Gedda, Svenska Angelägenheter", Åmells Konsthandel, Stockholm 2008
124
2019-04-10