Jan Bocan, stolar, 4 st.
Klubbat för:
5000 SEK
Utropspris
12 000-15 000 SEK
JAN BOCAN, stolar, 4 st., formgivna för den tjeckoslovakiska ambassaden i Stockholm 1972, karmarna i valnöt, sitsen klädd i randigt tyg, höjd 100, sitthöjd 44 cm, bruksslitage
PROVENIENS:
Tjeckoslovakiska ambassaden, Stockholm.
9
2019-04-10