Allegoriska skulpturer
Klubbat för:
19000 SEK
Utropspris
25 000-30 000 SEK
ALLEGORISKA SKULPTURER, 1 par, barock, skulpterade i lövträ, föreställande kvinnor i draperad klädsel och med blommor i håret, stående i kontrapost, spår av kredering och bemålning, höjd 79 respektive 81 cm, maskstugna, torrsprickor, skador och lagningar, senare socklar
1162
2015-06-02