Allegoriska skulpturer

Allegoriska skulpturer
Allegoriska skulpturer
Allegoriska skulpturer
Allegoriska skulpturer
Allegoriska skulpturer
Allegoriska skulpturer
Allegoriska skulpturer
Allegoriska skulpturer
Allegoriska skulpturer
Allegoriska skulpturer
Allegoriska skulpturer
Allegoriska skulpturer
Allegoriska skulpturer
Allegoriska skulpturer

Klubbat för:

19000 SEK

Utropspris

25 000-30 000 SEK

ALLEGORISKA SKULPTURER, 1 par, barock, skulpterade i lövträ, föreställande kvinnor i draperad klädsel och med blommor i håret, stående i kontrapost, spår av kredering och bemålning, höjd 79 respektive 81 cm, maskstugna, torrsprickor, skador och lagningar, senare socklar

1162

2015-06-02